ND Mimarlık 2007 yılında Kurucu ortaklar Y.Mimar Nurgül AKGÜNDÜZ ÜSTDAĞ ve Mimar Durmuş ÜSTDAĞ tarafından kurulmuştur.

ND Mimarlık kuruluşundan bu yana yurt içinde ve yurt dışında birçok başarılı projeye imza atmıştır. Toplu konut projeleri, mağazalar, ofisler, oteller, konutlar ve klinik projeleri gibi çeşitli proje dallarında uzman kadrosu ile hizmet vermektedir.

Projelerinde en önemli üç kıstas; işlevsel mimari gereksinimler, müşteri ihtiyaçları ve estetik değerlerdir. Bu maddelerin her birinin mükemmel oranını ve uyumunu yakalayarak ortaya çıkardıkları mekânlar mimari anlayışlarının temelini oluşturur.

Projelerde en önemli değerlendirme kriteri müşteri memnuniyetidir. Müşterilerinin kullanım, zaman, maliyet, ideal ve görsel anlamda ulaşmak istediği noktaya, kaliteden ödün vermeden; ihtiyaç programı, fonksiyon çözümleri ve estetik kaygıların doğru oranlarda harmanlanması ile ulaşılır. Tasarım ve uygulama sürecinde müşteri ile koordineli şekilde proje gelişim süreci tamamlanır.

Yukarıda sıralanan ölçütlerden herhangi birinin eksikliği fonksiyonel çözümsüzlük, sanatsal değer eksikliği ve dolayısıyla müşteri memnuniyetsizliği yaratır. Bunun için tasarımlarını; müşteri ihtiyaçlarını, zevklerini, fikirlerini, yaşam tarzlarını hobilerini ve diğer gerekli işlevsel gereksinimlerini öncelikli olarak değerlendirerek, çevre, oran, doku, teknolojik gelişmeler, maliyet analizleri ve çağdaş mimari ile estetik değerler ışığında oluşturur.

Projelerinin uygulama aşamasında proje koordinatörü mimarlar projeye her yönü ile hakim olarak, taşeronların denetlenmesi ve şantiye iş akışını sağlayarak projenin sahaya mükemmel aplikasyonunu sağlarlar. Projenin her aşamasında bütçe kapsamında gerekli kontrolleri yaparak, işini en doğru şekli ile başta belirlenen bütçesine uygun olarak zamanında teslim etmek için tüm güçleri ve bilgi birikimleri ile çalışırlar. Farklı disiplinlere ait proje ve uygulama hizmetlerini, işgücünü, malzeme, renk, doku kararlarını, bir arada koordine eden maestro görevini başarıyla gerçekleştirirler.

Yaratılan her yeni mekan kullanıcı için yeni bir yaşamdır. ND Mimarlık, insan için “ Yaşam Alanı” yaratma görevini üstlenme bilinci içinde; her projeyi kendi kriterleri içinde değerlendirip, en kapsamlı tasarımdan en basitine kadar bu prensiplerden ödün vermeden, ‘Kaliteli Mimari Hizmet’ hedefine ulaşmak için çalışmaktadır. Her yeni projesinde amacı, bir öncekinden iyisini yaparak çıtasını daha da yükseltebilmektir.www.ndgrup.com | www.denttasarim.com | www.klinikmobilyalari.com

Copyright 2009 ND Mimarlık Tüm Hakları Saklıdır.